Tenisové Mistrovství České republiky v babytenise 2020

Tenisové Mistrovství České republiky v babytenise 2020 s účastí vlašimské Terezy Slavíkové
Tenisové Mistrovství České republiky v kategorii babytenis přivítalo letos hráčku klubu TENIS VLAŠIM! Osmiletá Tereza Slavíková se na něj musela kvalifikovat, a to ze srpnového krajského přeboru jednotlivců (kategorie osmi- a devítiletých) Středočeského kraje, kde se probojovala až do finále. Z každého kraje na MČR postupovali finalisté krajských přeborů.
IV. Mistrovství České republiky v babytenise se hrálo třetí zářijový víkend na antukových dvorcích areálu TC Cafex Rakovník. Do poslední chvíle byla účast naší hráčky s otazníkem, protože posledních 14 dní před mistrovstvím ležela s virózou a kašlem v posteli, ale příležitost účasti na takto důležitém turnaji si nechtěla nechat ujít. Ze 32 nejlepších kvalifikovaných hráček z republiky postoupila naše Tereza Slavíková umístěním v základní skupině (dvě vítězství a jedna prohra) do play-off mezi 16 nejlepších. V osmifinále ji pak čekal důležitý zápas, ve kterém sehrála strhující a velmi vyrovnanou bitvu se sparťanskou Laurou Staňkovou, v rozhodujícím setu vedla 5:4, 30:15 a zejména díky sérii vlastních dvojchyb daný set ztratila 5:7. Prohru nadějně rozehraného zápasu Terezka obrečela, ale pak si spravila chuť v následném zápase o deváté místo s jihomoravskou Laurou Brodskou a díky vítězství v tomto zápase si přivezla nakonec z MČR medaili za krásné 9. místo!