Souhrn zimních výsledků našich reprezentantů č. II

Zimní halová sezóna 2023/2024 skončila. Konkrétně o víkendu 23. a 24. března. V pátek 29. března byly zveřejněny žebříčky pro nadcházející letní sezónu. Český tenisový svaz se nenachází v dobrém rozpoložení což potvrdil i zveřejněním žebříčku. Nejdříve zveřejnil žebříčky pouze se započítáním zimní sezóny. Po několika urgencích byly opraveny a byly započítány, správně, výsledky z léta 2023 a zimy 2024. Pojďme, ale k našim reprezentantům nebo spíše již trochu tradičně reprezentantkám, protože výsledkový prapor držely dívky. Článek o výsledcích z prosince a ledna byl již publikován, takže si dovolím zhodnotit únor a březen a uvést i žebříčkové postavení našich hráček.

Vysvětlivky k odkazům. Po rozkliknutí naleznete všechny turnaje, které daná hráčka odehrála, ve všech kategoriích a vpravo nahoře kolikátá je v žebříčku příslušné kategorie a kolik má BH bodů. Například 156 (12) znamená, že hráčka je 156 ve své kategorií a má 12 BH bodů.

Babytenis

Veronika Fialová, Josefína Podroužková, Daniela Beranová - holky se zúčastnily několika turnajů, kde většinou sbíraly zkušenosti, které jistě zúročí v soutěžích družstev, výsledkové se až tak nedařilo

Mladší žactvo

Nella Janoušová - okresní přebornice ve dvouhře a čtyřhře

Justýna Pitliaková - 3x se probojovala o finále turnaje kategorie C, v létě to určitě vyjde

Starší žactvo

Eliška Žabová - také ona se 3x probojovala do finále turnaje kategorie C a v Říčanech se jí podařilo zvítězit

Tereza Slavíková - halová Středočeská přebornice ve čtyřhře, semifinále na turnaji kategorie B v Modřanech, 2x vítězství ve čtyřhře na turnaji kategorie B

Dorost

Adéla Janoušová - okresní přebornice v kategorii dorostu ve dvouhře i čtyřhře

Barbora Slavíková - semifinále na MČR dorostu ve čtyřhře, vítězství na turnaji kategorie B, finalistka a vítězka čtyřhry ve Středočeském halovém přeboru, ale hlavně 21. na celorepublikovém žebříčku v kategorii dorostenek

Dospělí

Kateřina Šramotová - vítězka turnaje kategorie C, finalistka turnaje kategorie C a vítězka turnaje kategorie D

Naše holky zvítězily ve všech kategorií okresního přeboru, které byly v zimě uspořádány (mladší žákyně, starší žákyně a dorost).

A co hoši.

Také hráli např. na okresním přeboru mladších žáků

Toť vše. Co myslíte nebylo to špatné. Jen tak dál.

Halové mistrovství České republiky dorostenek Most 2024

Nevím, zda někdo a někdy přivezl do Vlašimi medaili z mistrovství České republiky v tenise v jakékoliv kategorii. Jedné naší reprezentantce se to nyní podařilo. Konkrétně jde o kategorii dorostenek. Halové mistrovství jejich kategorie se konalo od 09.03.2024 do 12.03.2024 v hale TK Most. Nás reprezentovala Bára Slavíková.

Ve dvouhře byla 5. nasazená, což je samo o sobě fantastické. Nasazení se dělá podle žebříčku, který zohledňuje předchozí výsledky. Výsledkové jí dvouhra nevyšla, prohrála v první kole s pozdější semifinalistkou Marešovou 4:6 1:6.

Medaile nám, ale cinkla ve čtyřhře, kde byla Bára se svoji spoluhráčkou Amelií Drukerovou 3. nasazené. Své nasazení si uhrály a postoupily do semifinále, kde podlehli Charvátové - Prici, které turnaj nakonec vyhrály.

Celkové výsledky naleznete zde

Na závěr už tradiční poděkování za vzornou reprezentaci, přeji pevné zdraví a snad to ještě někdy cinkne, protože Bára je v kategorii dorostenek teprve druhým rokem ze čtyř.

20240312 192617
20240312 192702
IMG-20240312-WA0000

Výsledkové hody

Naše holky válí ve všech kategoriích. Chtěl jsem udělat souhrnný článek až po konci zimní sezóny, ale nemůžu jinak, protože výsledky našich reprezentantek mě donutili Vás informovat již v průběhu sezóny. Přehled udělám podle kategorií od dospělých po babytenis. Pojďme na to:

Kategorie dospělých

Sk Kladno - turnaj kategorie C - vítězka Kačka Šramotová

Tenis Újezd nad Lesy - turnaj kategorie B - dorostenka Bára Slavíková nenasazená - čtvrtfinále

Kategorie dorostu

Tk Neride - turnaj kategorie A - finále Bára Slavíková

Tj Břevnov - turnaj kategorie B - vítězka ve dvouhře i čtyřhře Bára Slavíková

LOB S.A. Bohnice - turnaj kategorie C - finále Adéla Janoušová

MJ Tenis Líšeň - turnaj kategorie C - semifinále dvouhry a vítězka čtyřhry Adéla Janoušová

Starší žákyně

Roja Příbram - krajský přebor - vítězka čtyřhry Tereza Slavíková

Tsport Votice - okresní přebor - vítězka dvouhry i čtyřhry Terezka Slavíková

Tempo Praha - turnaj kategorie C - semifinále Eliška Žabová

Mladší žákyně

LOB S.A. Bohnice - turnaj kategorie C - semifinále dvouhry a vítězka čtyřhry Nellča Janoušová

1. vestecká sportovní - turnaj kategorie C - semifinále dvouhry a čtyřhry Justýnka Pitliaková

Babytenis

TK Sezimovo Ústí - turnaj babytenisu - Veronika Fialová

A co kluci? U nich držel prapor zatím pouze Jonáš Zelenka

1. ČLTPK Čerčany - okresní přebor starších žáků - semifinále dvouhry Jonáš Zelenka

Fotografie naleznete níže, ale i v jednotlivých odkazech na turnaje.

Není to špatné co říkáte. Jen tak dál. Děkuji všem za vzornou reprezentaci našeho spolku a držím palce do zbytku zimní sezóny. Jsem přesvědčen, že další úspěchy se dostaví.

Neride 2023 dorostenky turnaj A

V prosinci 2023 nám začala další tenisová sezóna. Pro naše barvy velice úspěšně, a to díky Báře Slavíkové. Bára navázala na své vynikající výsledky v předchozí letní sezóně. Na druhém turnaji nejvyšší kategorie A dorostenek, který se odehrál v hale TK Neride postoupila do finále kde podlehla domácí hráčce Jirouškové.

Výsledky i s fotodokumentací naleznete zde

Děkuji Báře za vzornou reprezentaci našeho spolku. Jen tak dál.

20231212 130629
20231212 130827
20231212 131315
20231212 131332

Turnaj tenisových dovedností

V neděli 10.12.2023 jsme uspořádali turnaj tenisových dovedností pro naše nejmenší tenisty a začátečníky. Letos poprvé jsme se rozhodli uspořádat dva turnaje, a to v prosinci a druhý v nás bude čekat v únoru. Bohužel do našich plánu výrazně zasáhla různá onemocnění, takže účast byla o trochu nižší. Děti byly rozděleny do dvou skupin ve kterých soutěžily v různých tenisových dovednostech např. v hodu míčkem, skoku do dálky, práci s raketou apod. Všem patří velké poděkování s jakým zápalem a soutěživostí celý turnaj absolvovali. Za jejich snažení je čekala na konci turnaje odměna. Celý turnaj odřídil Martin Kobrle, kterému za to patří velký dík. Doufám, že děti si z turnaje odnesly dobrý pocit a zápal pro další trénování a zlepšování v tenise, které vyústí v to, že již třeba letos nastoupí jako reprezentanti našeho spolku v soutěžích družstev.